Apteka.sc

Logowanie

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Realizuj zamówienie

Płatności

NUROFEN FORTE 12 TABLETEK


7,95 zł

Silny lek przeciwbolowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny.

Opakowanie:
12 tabletek

Skład:
1 tabl. powl. zawiera 400 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze

Właściwości:
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Nurofen Forte stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.

Stosowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: zazwyczaj 400 mg ibuprofenu co 4-6 h. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Tabletki lub kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).

Działania niepożądane:
Jak każdy lek może wywoływać działania niepożądane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki preparatu oraz inne NLPZ, w czynnej lub przebytej chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować jeśli w przeszłości, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpiły objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki skórnej lub astmy oskrzelowej. Nie stosować w III trymestrze ciąży, u dzieci poniżej 12 r.ż. strożnie stosować u chorych z niewydolnością mięśnia sercowego, nerek i wątroby, u osób z astmą oskrzelową, nadciśnieniem tętniczym, układowym toczniem rumieniowatym lub innymi chorobami tkanki łącznej; u chorych z zaburzeniami krzepliwości krwi, leczonych lekami przeciwzakrzepowymi, moczopędnymi, nasercowymi, innymi NLPZ, u osób w podeszłym wieku, a także przy jednoczesnym spożywaniu alkoholu.

 

inne produkty z tej samej kategorii: