Apteka.sc

Logowanie

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Realizuj zamówienie

Płatności

CODIPAR 12 TABLETEK


4,84 zł

Codipar, lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Opakowanie:
12 tabletek

Skład:
1 tabletka zawiera substancję czynną: paracetamol 500 mg. Inne składniki leku: celuloza mikrokrystaliczna, mączka ziemniaczana, oliwinylopyrolidon K-30, talk, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu, sodowy glikolan skrobi.

Właściwości:
Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Jest stosowany: w bólach różnego pochodzenia: bóle głowy i zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączki, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy

Stosowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa leku dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10-15 mg/kg mc.
Zazwyczaj stosuje się u dzieci: 6 -12 lat - 1/2 tabletki co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg mc.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek może powodować działania niepożądane.

Przeciwwskazania:
Podczas stosowania leku bardzo rzadko mogą pojawić się: odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, upośledzenie czynności wątroby i nerek, sporadycznie methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi). W przypadku zaobserwowania następujących objawów: świądu, wysypki, rumienia, wymiotów, podrażnienia żołądka, należy odstawić Codipar i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

 

inne produkty z tej samej kategorii: