Apteka.sc

Logowanie

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Realizuj zamówienie

Płatności

IBUM zatoki 20 TABLETEK


13,50 zł

Lek stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, niedrożności nosa i zatok obocznych, bólu głowy, gorączki, bólów stawowo -  mięśniowych

Opakowanie:
20 tabletek

Skład:
Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.

Właściwości:
Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działania przeciwbólowe,, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowym górnych dróg oddechowych. Udrażnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny.

Stosowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, a następnie w przypadku konieczności od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę.

Działania niepożądane:
Często zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu), bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność, skórne reakcje nadwrażliwości(świąd, pokrzywka, wysypka), zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyśpieszenie akcji serca. Niezbyt często nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Natomiast krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia po zastosowaniu leku występują rzadko. W pojedynczych przypadkach obserwowano niewydolność nerek, zmiany obrazu krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku Ibum Extra takich działań niepożądanych jak np. bóle i zwroty głowy, senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u kobiet w ciązy i w okresie karmienia piersią.

 

inne produkty z tej samej kategorii: