Apteka.sc

Logowanie

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Koszyk Realizuj zamówienie

Płatności

APAP EXTRA 50 TABLETEK


24,50 zł

Apap Extra to preparat przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, łączący w sobie działanie paracetamolu i kofeiny.

Opakowanie:
50 tabletek powlekanych

Skład:
1 tabletka Apap Extra zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Właściwości:
Apap Extra jest połączeniem bezpiecznej substancji aktywnej (paracetamol 500mg) ze składnikiem nasilającym i przyśpieszającym działanie leku (kofeina 65mg). Dodatkowy składnik działa również pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i dodatkowo znosi uczucie zmęczenia. Apap Extra może być stosowany nawet przez osoby cierpiące na chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze i cukrzycę. Wskazaniem do stosowania są bóle o różnej przyczynie: bóle głowy (w tym migrenowe), mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy (gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Stosowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabl. co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Przeciwwskazania:
Pparatu Apap Extra nie należy przyjmować jeśli wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku, występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca. Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.  Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

inne produkty z tej samej kategorii: